Електропостачання

Електропостачання

В умовах енергетичної нестабільності автономне електропостачання набуває особливо важливого значення.
Основними джерелами автономного електропостачання є газотурбінні електростанції – сучасні, високотехнологічні установки, що генерують електричну і теплову енергію.   далі...

Енергозбереження

Енергозбереження

Енергозбереження, як поняття, полягає у розробці комплексу заходів, спрямованих на ефективне використання та економне витрачання паливно-енергетичних ресурсів, і є складовою частиною енергоефективності, характеристики, націленої на максимальний результат.   далі...

Теплогенерація

Теплогенерація

Основними джерелами автономного тепло- і гарячого водопостачання різних промислових і побутових об’єктів є автоматизовані блочні водогрійні котельні, основою яких є сталеві водогрійні котли, що працюють на рідкому чи газоподібному паливі.   далі...

Переобладнання котелень в міні-ТЕЦ

Останнім часом одним з найбільш пріоритетних напрямків, особливо в сфері ЖКГ, є переобладнання котелень в міні-ТЕЦ шляхом (1) надбудови існуючого водогрійного або парового котла газовою турбіною або газопоршневим двигуном, що скидає відпрацьовані гази в топку, або шляхом (2) установки окремих модулів ГТУ з газовими підігрівниками мережної води (ГПМВ). У першому випадку теплова потужність котельні збільшується, що доцільно лише при зростанні необхідного теплового навантаження. При постійній роботі ГТУ існуюча частина котельні повинна бути переведена в піковий режим роботи. У другому випадку необхідним є узгодження характеристик ГТУ і котлів (витрата вихлопних газів ГТУ, витрата димових газів через котли, продуктивність димососів), при цьому котли реконструюються в котли-утилізатори.

Для котелень характерні три схеми включення ГТУ. Перша – це установка газової турбіни таким чином, щоб вихлопні гази в повному обсязі спрямовувались в пальники котла. При цьому для спалювання палива в котлі достатньо повітря, що залишилось в вихлопних газах. При нестачі окислювача можливе додаткове підключення дуттєвого вентилятора. Друга схема використовується, коли витрата вихлопних газів через ГТУ перевищує допустиму витрату газу через котел. В цьому випадку вихлопні гази з турбіни спрямовуються в ГПМВ і після нього розділяються на дві частини, одна з яких спрямовується в пальники котла, а інша – викидається в димову трубу. Третя схема відрізняється від другої лише тим, що вихлопні гази поділяються на дві частини відразу ж після турбіни і тільки потім спрямовуються в ГПМВ і котел, що стоять в схемі паралельно.

У тому випадку, коли не потрібно збільшення теплової потужності котельні, слід використовувати першу схему включення ГТУ, яка не потребує додаткових капітальних вкладень на спорудження ГПМВ.

Таке переобладнання є ефективним рішенням проблем електро- і теплопостачання в масштабі невеликих регіонів, міст, селищ, промислових підприємств і т.п. Спільна робота газотурбінних установок з водогрійними і паровими котлами в котельнях дозволяє забезпечити надійне електропостачання власних потреб, що, в свою чергу, підвищує надійність теплопостачання споживачів, а також знизити питомі витрати палива на одиницю виробленої теплової та електричної енергії, результатом чого є загальне зниження її собівартості.

При будівництві власного джерела електричної енергії забезпечується зниження витрат на куповану енергію, створюється енергонезалежна система, а також виникає можливість продажу надлишків електричної енергії в мережу, тим самим отримуючи додатковий прибуток.