Електропостачання

Електропостачання

В умовах енергетичної нестабільності автономне електропостачання набуває особливо важливого значення.
Основними джерелами автономного електропостачання є газотурбінні електростанції – сучасні, високотехнологічні установки, що генерують електричну і теплову енергію.   далі...

Енергозбереження

Енергозбереження

Енергозбереження, як поняття, полягає у розробці комплексу заходів, спрямованих на ефективне використання та економне витрачання паливно-енергетичних ресурсів, і є складовою частиною енергоефективності, характеристики, націленої на максимальний результат.   далі...

Теплогенерація

Теплогенерація

Основними джерелами автономного тепло- і гарячого водопостачання різних промислових і побутових об’єктів є автоматизовані блочні водогрійні котельні, основою яких є сталеві водогрійні котли, що працюють на рідкому чи газоподібному паливі.   далі...

Теплогенерація

Основними джерелами автономного тепло- і гарячого водопостачання різних промислових і побутових об’єктів є автоматизовані блочні водогрійні котельні, основою яких є сталеві водогрійні котли, що працюють на рідкому чи газоподібному паливі.

Ще одним джерелом отримання теплової енергії є когенераційні установки (або міні-ТЕЦ) – газотурбінні або газопоршневі електростанції, призначені для спільного виробництва електроенергії і тепла. Котли-утилізатори, які є важливою складовою таких установок, застосовуються для виробництва теплової енергії у вигляді гарячої води або пари шляхом глибокої утилізації тепла продуктів згоряння палива будь-якої промислової (технологічні печі, сушильні установки) або енергетичної (котельне обладнання, газотурбінні і газопоршневі двигуни) установки, і застосовуються в хімічній, нафтовій, харчовій, текстильній та інших галузях промисловості.

Застосування когенераційних установок найбільш ефективно (за окупністю) на підприємствах, що мають велику потребу в теплі (пара, гаряча вода), а також мають доступ до дешевого або скидного палива (шахтний метан, газ малодебітних свердловин, попутний нафтовий газ), з одночасним вирішенням екологічних проблем.

Багаторазово і переконливо доведена значна прибутковість впровадження когенераційних установок в сфері комунального господарства та мережах теплокомуненерго. За умови надбудови діючих районних котелень когенераційними блоками відповідних теплоенергетичних потужностей досягається окупність інвестицій за 2-3 роки.

Джерелами отримання (утилізації) тепла також є теплоутилізатори (економайзери), застосування яких є доцільним та ефективним на будь-якому виробництві, де є високотемпературні викиди відхідних газів.