Електропостачання

Електропостачання

В умовах енергетичної нестабільності автономне електропостачання набуває особливо важливого значення.
Основними джерелами автономного електропостачання є газотурбінні електростанції – сучасні, високотехнологічні установки, що генерують електричну і теплову енергію.   далі...

Енергозбереження

Енергозбереження

Енергозбереження, як поняття, полягає у розробці комплексу заходів, спрямованих на ефективне використання та економне витрачання паливно-енергетичних ресурсів, і є складовою частиною енергоефективності, характеристики, націленої на максимальний результат.   далі...

Теплогенерація

Теплогенерація

Основними джерелами автономного тепло- і гарячого водопостачання різних промислових і побутових об’єктів є автоматизовані блочні водогрійні котельні, основою яких є сталеві водогрійні котли, що працюють на рідкому чи газоподібному паливі.   далі...

Когенераційні установки

Комбіноване виробництво електричної та теплової енергії (когенерація) – спосіб одночасного виробництва електричної та теплової енергії в рамках одного технологічного процесу в результаті спалювання палива.

Когенераційна установка (або міні-ТЕЦ) – газотурбінна або газопоршнева електростанція з паровим або водогрійним котлом-утилізатором, в якому теплова енергія відхідних газів первинного двигуна використовується для отримання пари або гарячої води.

В умовах постійного зростання тарифів, залежності від монопольних джерел тепло- та електроенергії єдиним правильним, енергоефективним та економічно виправданим рішенням для промислових підприємств різних галузей, побутових об’єктів та організацій житлово-комунального господарства є незалежне виробництво теплової та електричної енергії.

Когенераційні установки подвійно ефективні в порівнянні з електростанціями, що виробляють тільки електричну енергію. Їх головна перевага перед звичайними станціями полягає в тому, що використання енергії палива відбувається з набагато більшою ефективністю, тобто вони дозволяють використовувати теплову енергію, яка зазвичай йде в атмосферу разом з димовими газами, та істотно знизити загальні витрати на отримання теплової та електричної енергії. Для газотурбінних агрегатів коефіцієнт теплоутілізаціі в 1,8-2 рази перевищує такий для газопоршневих двигунів і мікротурбін, що робить їх найбільш оптимальним рішенням для спільного виробництва теплової та електричної енергії, тобто на 1 МВт електричної потужності споживач отримує до 2 МВт теплової потужності у вигляді пари і гарячої води для промислових потреб, опалення та водопостачання. При когенерації коефіцієнт використання первинного палива для міні-ТЕЦ досягає 85-92%.

Автономна робота когенераційної установки дозволяє забезпечити споживачів електроенергією зі стійкими параметрами по частоті і напрузі, тепловою енергією – потрібними та стабільними параметрами по температурі, завдяки можливості гнучкої зміни параметрів теплоносія в залежності від потреб споживача в будь-який час року та відсутності втрат в теплових мережах, що, в свою чергу, робить когенераційну установку ефективною альтернативою останнім. Частина виробленої енергії може бути вигідно продана в централізовану енергосистему або теплові мережі.

Постачаються когенераційні установки як в модульних будівлях або контейнерах, так і окремими блоками для розміщення в загальній будівлі, що уможливлює замовнику нарощування теплоенергетичних потужностей в міру необхідності і робить можливим їх використання на 100%.

Потенційними об’єктами для застосування когенераційних установок є промислові та сільськогосподарські підприємства, лікарні, курортні та лікувальні заклади, об’єкти ЖКГ, торгово-адміністративні та спортивні центри, газоперекачувальні і компресорні станції, котельні і т.д. В результаті впровадження когенераційних установок можливе вирішення проблеми забезпечення споживачів недорогим теплом та електроенергією без додаткового, фінансово затратного, будівництва нових ліній електропередачі і теплотрас.

Широке застосування когенераційних установок в світі говорить про нову тенденцію до розвитку локальної енергетики, як найбільш економічно ефективної та екологічної галузі паливно-енергетичного комплексу.

Переваги когенераційних установок

  • гарантоване безперебійне тепло- і електропостачання;
  • низька собівартість виробленої теплової та електричної енергії;
  • мінімальні часові та фінансові витрати на будівництво та технічне обслуговування;
  • швидка окупність (2-4 роки);
  • відсутність необхідності в дорогих ЛЕП, підстанціях і теплових мережах;
  • відсутність витрат на підключення до централізованих мереж тепло- і електропостачання;
  • близькість до споживача;
  • забезпечення споживачів необхідними параметрами тепло- і електроенергії;
  • тривалий термін експлуатації.