Новини

Розділ доповнюється

Електропостачання

Електропостачання

В умовах енергетичної нестабільності автономне електропостачання набуває особливо важливого значення.
Основними джерелами автономного електропостачання є газотурбінні електростанції – сучасні, високотехнологічні установки, що генерують електричну і теплову енергію.   далі...

Енергозбереження

Енергозбереження

Енергозбереження, як поняття, полягає у розробці комплексу заходів, спрямованих на ефективне використання та економне витрачання паливно-енергетичних ресурсів, і є складовою частиною енергоефективності, характеристики, націленої на максимальний результат.   далі...

Теплогенерація

Теплогенерація

Основними джерелами автономного тепло- і гарячого водопостачання різних промислових і побутових об’єктів є автоматизовані блочні водогрійні котельні, основою яких є сталеві водогрійні котли, що працюють на рідкому чи газоподібному паливі.   далі...

Історія

Підприємство було створено в 1965 році, включено до складу Московського тресту пересувних електростанцій і займалося комплектацією, постачанням та експлуатаційним обслуговуванням паротурбінних енергопоїздів потужністю 2,5-4 МВт.

З 1970 року розпочато виробництво (по сучасному – пекеджинг), експлуатація газотурбінних електростанцій потужністю 2,5; 5; 10; 12 МВт та когенераційних блоків потужністю до 72 МВт.

При реконструкції підприємства в 1980 році були створені додаткові виробничі потужності для виробництва електростанцій, ремонту газотурбінних двигунів і дизелів. В кінці 80-х було освоєно виробництво водогрійних котлів потужністю від 1,25 до 5,8 МВт. У 90-х підприємство налагодило виробництво блочних водогрійних котелень.

До кінця 90-х колективом підприємства був накопичений великий досвід у виготовленні котлів, і тривала робота з виготовлення та постачання газотурбінних електростанцій, в т.ч. працюючих в когенераційному циклі, тобто з одночасним виробництвом теплової та електричної енергії. Для такого циклу був потрібний котел-утилізатор.

У 2000-х було розпочато виготовлення парових та водогрійних котлів-утилізаторів різних модифікацій, зокрема, встановлюваних за такими газотурбінними двигунами як АІ-20 потужністю 2,5 МВт; ДЖ59, НК-16-18СТ потужністю 15 МВт; General Electric MS5001 потужністю 26 МВт; General Electric LM6000-PD SPRINT потужністю 45 МВт.

З 2005 року підприємство розпочинає опрацювання питання щодо розробки та виробництва утилізаторів за котлами. Спільно з концерном «Міські тепломережі» були розроблені і встановлені утилізатори різних типів та на котли різної потужності. Установка таких утилізаторів дозволила підняти на 4-7% ККД котлів.

Наявний досвід установки утилізаторів за технологічним обладнанням, зокрема, за хлібопекарськими печами.

У всіх утилізаторів, що виробляються підприємством, є спільне – теплообмінна поверхня виконана з оребрених труб для збільшення теплообміну при мінімальних масогабаритних характеристиках. У зв’язку з відсутністю в Україні сучасних ліній з виготовлення ореберених труб і бачачи перспективу розвитку даного напрямку, підприємство придбало лінію спірального оребрення труби методом високочастотного зварювання. Таке обладнання дозволило оребрювати не тільки труби з котлових сталей, а й з корозійно-стійких сталей, що уможливило вихід на новий рівень утилізаційних схем, з конденсацією водяних парів, які знаходяться у відхідних газах, що дозволяє збільшити ККД котла на 10-15%.